پرفروش ترین ادوات تیلر یکی از موضوعات مهم در امور کشاورزی است. کشاورزان و باغداران می خواهند بدانند ادوات تیلر چیست و چه کاربردی دارد؟ یا پرفروش ترین ادوات تیلر چه ابزاری است؟ امروزه تیلرها در صنعت کشاورزی و باغداری نقش پررنگی دارند و بسیاری از کشاورزان، کار با تیلرها را به کار با سایر ماشین‌آلات سنگین کشاورزی ترجیح می‌دهند. یکی از اصلی ترین کاربردهای تیلرها، امکان نصب ادوات مختلف و استفاده از آن‌ برای کارهایی مثل شخم زنی، سم‌پاشی، حمل و نقل و غیره می‌باشد.

اما مسئله این است؛ پرطرفدارترین و پرفروش ترین ادوات تیلر کدام‌اند؟ ما در این مقاله از سمپاش ونوس، پرفروش ترین ادوات تیلر در سال گذشته را بررسی می‌کنیم.

پرفروش ترین ادوات تیلر در سالی که گذشت

همان طور که عنوان شد تیلرها یکی از ماشین‌آلات بسیار کاربردی و مهم در صنعت کشاورزی است. این دستگاه‌ها به کمک تیغه‌های فولادی، خاک را با عمق دلخواه شخم می زنند و آن را آماده کاشت محصول می کنند. از تیلرها برای شخم زدن، جابه‌جایی وسایل، سم پاشی، نهرکنی و بسیاری امور دیگر استفاده می شود..

بسیاری از کشاورزان ترجیح می دهند به جای استفاده از ماشین آلات سنگین مثل تراکتور با تیلرها به امور کشاورزی خود بپردازند. زیرا علاوه‌ بر کوچکی و جمع و جور بودن، می توانند ادوات مختلف را روی تیلر نصب کنند و به این ترتیب نیازی به ابزارها و ماشین‌آلات متعدد ندارند. در واقع کشاورزان این امکان را دارند که ادواتی همچون گاوآهن، روتیواتور، کولتیواتور، نهرکن، سم‌پاش، تریلی، مرزکش و غیره را روی تیلرهای خود نصب نمایند و به این ترتیب با یک تیلر کوچک، به تمامی امور کشاورزی خود رسیدگی کنند.

بسته به نوع و مدل تیلرها، ادوات زیادی را می توان روی آن نصب کرد. اما پرفروش‌ترین ادوات تیلر کدام‌اند؟

در سالی که گذشت پرفروش‌ترین ادوات تیلر ها به ترتیب شیار باز کن بی‌ سی اس، گاوآهن دوبل چرخشی و انواع تریلی بود. ما در ادامه این مطلب به هریک از این ابزارهای کابردی و مشخصات فنی آنها می‌پردازیم.

نهر کن بی سی اس، پرفروش ترین ادوات تیلر

لقب پرفروش ترین ادوات تیلر در سال گذشته، به شیار بازکن بی سی اس تعلق می‌گیرد. از شیار بازکن‌ها برای ایجاد شیار در زمین جهت کاشت و یا هدایت آب استفاده می شود. در روش‌های سنتی، از بیل و کلنگ برای ایجاد نهر و شیار استفاده می شد. اما در حال حاضر به لطف وجود انواع شیار باز کن و نهرکن، این کار به آسانی امکان‌پذیر است. همچنین برای آبیاری محصولات نیز، شیار بازکن جهت ایجاد مسیر عبور آب کاربرد موثری دارد. کشاورزان و باغداران برای ایجاد انواع شیار و نهر، شکستن خاک‌های کلوخه‌ای و یا حفر کانال‌های زهکشی می توانند از شیار بازکن تیلری استفاده کنید.

مزایا و کاربردهای به‌عنوان پرفروش ترین ادوات تیلر به همین‌جا ختم نمی شود. از شیار بازکن‌ها برای برداشت محصولات ریشه‌ای مثل انواع هویج و سیب زمینی نیز استفاده می شود. همچنین در مواردی که پس از شخم زدن، زمین مجددا سفت شده است می توان به کمک شیار بازکن لایه‌های خاک را دوباره زیر و رو کرد.

گاوآهن دوبل چرخشی

گاوآهن دوبل چرخشی، دومین ادوات پرفروش تیلر در سال گذشته بوده است. خیش دوبل یا گاوآهن برای کندن، شخم زدن و زیر و رو کردن خاک تا عمق ۴۰ سانتی‌متر کاربرد دارد. گاوآهن تیغه‌های فولادی سنگینی دارد که روی تیلر یا تراکتور سوار شده و روی زمین کشیده می شود.

 

اما چرا گاوآهن دوبل چرخشی تا این حد پرطرفدار است؟ وقتی از گاوآهن‌های یک طرفه برای شخم زدن زمین استفاده می کنیم، در خاک ناهمواری ایجاد می شود. این در حالی است که گاوآهن دوبل چرخشی هیچ گونه ناهمواری یا اصطلاحا جوی و پشته‌ای در خاک ایجاد نمی کند. به همین دلیل برای کار با گاوآهن دوبل چرخشی نیازی به عملیات تسطیح و هموار سازی خاک نداریم.

هنگام کار با گاوآهن دوبل چرخشی، امکان تنظیم عمق شخم وجود دارد. از سوی دیگر، گاوآهن دوبل چرخشی پس از پایان شخم زدن یک مسیر بلافاصله دور می زند و کار خود را ادامه می دهد. همین موضوع باعث صرفه جویی در زمان و تسریع فرآیند شخم‌زنی می شود. گاوآهن دوبل چرخشی فروشگاه سمپاش ونوس از تیغه‌های فولادی مستحکم، کیفیت بالای مونتاژ و طول عمر بسیار بالا برخوردار است.

تریلی‌ها سومین ادوات پرفروش تیلر

سومین ابزار موجود در لیست پرفروش ترین ادوات تیلر، تریلی‌ها هستند. با نصب یک تریلی باکیفیت، کارایی تیلر شما دوچندان می شود. به نحوی که به راحتی می توانید وسایل مختلف مثل کود، محصولات باغی و ادوات را جابه‌جا کنید.